cross out
preloader
  Data przyjazdu
  Data wyjazdu
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Dziecko
Wybierz
Rezerwuj
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Polanica zdrój, duszniki zdrój

Na Ziemi Kłodzkiej znajduje się wiele miejscowości określanych mianem zdroju. Najważniejsze z nich to Duszniki – Zdrój i Polanica – Zdrój.
Polanica słynie nie tylko z leczniczych wód, ale i pięknego Parku Zdrojowego, który wpisany jest do rejestru zabytków jako dobro kultury. Główna promenada parku ciągnie się od pijalni wód. Park Zdrojowy w Polanicy – Zdroju - tu znajduje się piętnaście pomników przyrody. Rosną w nim lipy, klony, graby, jarzęby, kasztanowce, jesiony oraz mniej znane rośliny jak: grujecznik japoński, tulipanowiec amerykański czy morwa biała. Zarówno park, jak i Polanica Zdrój Pijalnia Wód „Pieniawa” wyposażono w typowo zdrojowe elementy architektury. Polanica dodaje się witalnych, dlatego warto tu wpaść. Przed II Wojną Światową zjeżdżali do wód kuracjusze z całej Europy, a tutejsza woda była eksportowana nawet do Stanów Zjednoczonych.
Duszniki – Zdrój koneserom muzyki kojarzą się głównie z koncertami muzyki poważnej i Chopinem, kuracjuszom zaś z uzdrowiskową wodą i zbawiennym klimatem. Podobnie jak Polanica – Zdrój, Duszniki – Zdrój mają swój Park Zdrojowy o powierzchni 5,4 hektara. Park jest objęty strefami przyrody: obszarem chronionego krajobrazu Gór Stołowych, Gór Bystrzyckich. Gór Orlickich oraz strefą otuliny Parku Narodowego Gór Stołowych. Duszniki – Zdrój są wyjątkowe pod wieloma względami, panuje tu przyjazny klimat. Jest tu mnóstwo atrakcji: Polanica Zdrój trasy rowerowe, szlaki turystyczne i oczywiście znane sanatoria.

Jesteś zainteresowany Dziką Konwalią ? Masz więcej pytań ?

+48 721 09 09 09 dzikakonwalia@outlook.com

Dzika Konwalia

  Lasówka 37A, 
  57-517 Lasówka
   +48 721 09 09 09
   dzikakonwalia@outlook.com