cross out
preloader
  Data przyjazdu
  Data wyjazdu
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Dziecko
Wybierz
Rezerwuj
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Podziemna trasa turystyczna w kłodzku

Będąc w Lasówce nie sposób pominąć Podziemnej Trasy Turystycznej w Kłodzku, która stanowi jedną z najciekawszych w Polsce. Podziemne korytarze, labirynty i tunele pod ulicami Kłodzka wydrążyli mieszkańcy, którzy od XIII do XVII wieku pracowicie zmieniali swoje piwnice pod budynkami Starego Miasta podobno w celach gospodarczych. Tunele Kłodzko stanowiły magazyny, gdyż Kłodzko leżało na skrzyżowaniu szlaków handlowych, co sprawiało, że znaczna część mieszkańców parała się handlem.
Podziemne wydrążone piwnice i korytarz miały głębokość do 30 metrów, a temperatura w nich panująca sprawiała, że można było dłużej przechowywać produkty spożywcze. Służyły niczym dzisiejsze chłodnie, dzięki czemu zyskały one sławę wzdłuż Bursztynowego Szlaku. W piwnicach kłodzkich leżakowało słynne piwo kłodzkie oraz miody. A w czasie wojen podziemne komory służyły jako schrony.
Podziemna trasa Kłodzko liczy około 600 metrów długości i przebiega od ulicy Zawiszy Czarnego ku wyjściu u podnóża Twierdzy. Rzecz godna polecenia.

Jesteś zainteresowany Dziką Konwalią ? Masz więcej pytań ?

+48 721 09 09 09 dzikakonwalia@outlook.com

Dzika Konwalia

  Lasówka 37A, 
  57-517 Lasówka
   +48 721 09 09 09
   dzikakonwalia@outlook.com