cross out
preloader
  Data przyjazdu
  Data wyjazdu
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Dziecko
Wybierz
Rezerwuj
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Pałace ziemii kłodzkiej

Dolny Śląsk to zagłębie zamków i pałaców. Okolice Jeleniej Góry nazywane są Doliną Pałaców i Ogrodów, zaś Ziemia Kłodzka uważana jest za hrabstwo Sudetów. Warto zwiedzić choć kilka z perełek historii i architektury.
Należy do nich Pałac Ławica. Tym razem nie jest to muzeum do zwiedzania, a miejsce do aktywnego wypoczynku połączone z podziwianiem architektury budowli. Nad samym brzegiem Nysy Kłodzkiej, w spokojnej wsi Ławica na 4 hektarach okalających pięknie odnowiony pałac grupa zapaleńców stworzyła miejsce do wypoczynku i rozrywki. Można tu dobrze zjeść w pałacowej restauracji, ale i wybrać się na paintball, grę terenową w Folwarku Szyfrów, mini zoo czy spływy pontonowe Przełomem Bardzkim. Warto!
Pałac Kamieniec jest tak zachwycający, że warto poczekać na środę lub niedzielę, wybrać się z Lasówki na wycieczkę, i zwiedzić go. Przepięknie odrestaurowane wnętrza, z pieczołowicie zachowanymi detalami budzą zdumienie. Rarytas architektury, do tego sad i ogród stanowiący punkt widokowy na obraz Kotliny Kłodzkiej i masywy górskie. To także wyjątkowe miejsce dla pałacowych gości. Pałac Kamieniec Ząbkowicki nazywany jest zgubioną w krajobrazie uroczą wiejską rezydencją. Polecamy!
Zamek Leśna Skała w Szczytnej wprawdzie nie jest możliwy do zwiedzania, jednak warto udać się na punkt widokowy na skałach, znajdujący się w jego obrębie, by rzucić okiem na Obniżenie Dusznickie. Historia zamku kryje w sobie wiele ciekawostek. W czasie II wojny światowej zamek zajął Wehrmacht i urządził tu luksusowy wojskowy ośrodek rehabilitacyjny.
A znacie Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim? Perła architektury Dolnego Śląska w Kamieńcu Ząbkowickim zachwyca architekturą. Od 2013 roku jest dostępny do zwiedzania dzięki właścicielowi, który dokonał gruntownego remontu. Pałac ma ciekawą historię sięgającą 1838 roku i wspaniały, imponujący rozmachem i jednoczesną delikatnością budowy. Warto zobaczyć odrestaurowane koronkowe wręcz wykończenia i wspaniałe wieże.

Jesteś zainteresowany Dziką Konwalią ? Masz więcej pytań ?

+48 721 09 09 09 dzikakonwalia@outlook.com

Dzika Konwalia

  Lasówka 37A, 
  57-517 Lasówka
   +48 721 09 09 09
   dzikakonwalia@outlook.com